21:49, 17.11.2020
Чете се за: 00:35 мин.
Бокс
два медала боксьорите будва

Български боксьори си гарантираха още два медала от европейското първенство за младежи и девойки в Будва (Черна гора), след като жребият осигури минимум бронз на Ясен Радев (кат. до 52 кг.) и Тала Хабас (54 кг.), с победи до отличията стигнаха Шакир Стоянов (49 кг.) и Красимир Джуров (56 кг.), които се класираха на 1/2-финалите.

При най-леките младежи Стоянов спечели труден мач срещу Якуб Кжпиет (Полша) с 3-2 съдийски гласа и в спор за място на финала в петък играе с Роберт Бадалян (Русия).

След него Джуров бе меко казано категоричен срещу Витали Присакару (Молдова) и след като в третия рунд го прати в нокдаун, съдиите му дадоха победата с 5-0. На полуфиналите еврошампионът от Галац 2019 излиза срещу Адриан Преда (Румъния), а боят е в събота.

При девойките Анна-Мария Дялова обаче загуби битката си в категория до 60 килограма от румънката Лоредана Марин. По-късно днес на ринга в Будва се качва Благовеста Георгиева, която в категория до 51 килограма ще боксира за влизане на полуфиналите и сигурен бронз срещу Диана Горисная (Естония).