Отборите на Емил Стоилов, Симеон Лепичев и Константин Костадинов с победи в испанската втора дивизия по баскетбол

симеон лепичев константин костадинов емил стоилов загуби испания
09:06, 31.12.2023

Менорка с Емил Стоилов в състава си надигра гостуващия Касерес с 86:67 (19:13, 24:19, 18:15, 25:20) и записа четвърти успех от началото на сезона в среща от 15-ия кръг в испанската втора дивизия Leb Oro по баскетбол при мъжете. Тимът има и 11 поражения и заема 16-о място в подреждането. На 6 януари (събота) Стоилов и неговите съотборници ще приемат Лейда.

Емил Стоилов започна като титуляр и игра 10:52 минути, за които се отчете с 5 точки и 4 борби.

Тимът на Мелия със Симеон Лепичев спечели срещу Кастело със 76:65 (22:8, 20:20, 15:19, 19:18) и записа седми успех от началото на сезона. Отборът заема 10-о място в класирането със седем победи и осем поражения. Лепичев беше в стартовата петица и се отчете с 6 точки, 5 борби и 1 асистенция за 28:49 минути.

Следващият двубой за Лепичев и неговите съотборници ще бъде на 7 януари, когато ще приемат Гипускоа.

Аликанте и Константин Костадинов победиха тима на Бургос у дома с 94:89 (18:28, 22:12, 29:17, 25:32), а българският национал изигра добър мач. Той беше титуляр и се отличи с 9 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 26:18 минути. Аликанте заема осмо място във временното класиране с девет победи и шест поражения.

На 7 януари Костадинов и Аликанте ще гостуват на Реал Бетис.

Мария Габриел: С България и Румъния Шенгенското пространство стана по-силно
От минус 13 до 18° през януари - ще има ли сняг?