Пътностроителни фирми, обслужващи пътищата в областите Пазарджик и Пловдив отново излязоха на протест. Тежка техника и работници затвориха входа към Пазарджик от магистрала "Тракия".
Както и предишната сряда, пътните фирми недоволстват от липсата на разплащане за извършени и сертифицирани дейности за над 1 милиард лева.

Те настояват, че договорите им за текущ ремонт и поддръжка са напълно законни, а с подписването на споразуменията през ноември миналата година държавата е признала дейностите за законно изпълнени и приети.
Работещите в пътностроителните фирми се оплакват от това, че повече от една година не са им изплащани парите.
Текст и снимки: Таня Кабурова
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°