Обещанието на местната власт е 50% от събраните суми от паркиране и глоби, да остават в районите, а другата половина - в община за проекти
И днес столичани излизат на протест срещу реформата в паркирането, приета от Столичния общински съвет. Недоволството е срещу двойното увеличение на цените на синята и зелената зона и тяхното разширение.
Протестът се организира във Фейсбук и ще се проведе пред сградата на общината от 13.00 часа.
Гражданите настояват реформата да бъде стопирана, докато не бъдат осигурени достатъчно паркоместа и реални решения за паркиране. Гражданите напомнят, че от години страдат от недостиг на места за паркиране и разбити улици.
Обещанието на местната власт е 50% от събраните суми от паркиране и глоби, да остават в районите, а другата половина - в община за проекти.
Иран отново затвори Ормузкия проток заради продължаващите удари в Ливан
До началото на юли бюджетът за 2026 г. ще бъде внесен, увери Константин Проданов
Кола блъсна трима работници от АПИ край Ботевград, единият е с опасност за живота