Протест пред сградата на посолството на САЩ в София. Събитието се проведе под надслов "Долу ръцете от Венецуела! Не на агресията на САЩ!". Организатор е движение "23 Септември".
Протестиращите настояват за свобода и независимост на Венецуела. Според тях действията на САЩ на територията на страната са проява на агресия, а арестът на президента Николас Мадуро нарушава международното право.
Организаторите посочват като причина за военната операция природните богатства на Венецуела и опитът на латиноамериканската страна да търси свой път към социализма.



Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката