Рафаел Надал бе поразен от дебютанта Тейлър Фриц във финалния турнир в Торино

Тейлър Фриц се наложи над световния номер 2 с 7:6, 6:1 в мач от Зелената група

от Вяра Илиева
08:27, 14.11.2022
Чете се за: 02:12 мин.
рафаел надал поразен дебютанта тейлър фриц финалния турнир торино

Рафаел Надал стартира със загуба във финалния турнир на ATP в Торино. Световният номер 2 бе поразен от дебютанта в състезанието на най-добрите осем в света - Тейлър Фриц. Калифорниецът успя да измъкна победата с 7:6, 6:1 в мач от Зелената група.

В първата част нямаше пробиви, а в тайбрека 25-годишният Фриц поведе с 3:0 точки и не позволи да бъде застигнат. Във втория сет след 1:1 Фриц спечели оставащите пет гейма, а с това и срещата.

Надал беше победен отново от амбициозен и много добре подготвен американец, този път в лицето на Тейлър Фриц. Преди 11 дни в Берси той загуби от Томи Пол на Мастърса в Париж.

Надал завърши с 18 печеливши удари срещу 23 за своя съперник. Фриц влезе в турнира, след като водачът в ранглистата Карлос Алкарас се отказа от участие. Надал, който спечели Откритото първенство на Австралия и Ролан Гарос този сезон, ще трябва да постигне победи над другите си двама съперници в групата Каспер Рууд и Феликс Оже-Алиасим, за да продължи напред.

"Чувствам се великолепно, все едно играх първия мач в кариерата ми. Не бях поставен под напрежението да спечеля на всяка цена и затова изиграх велик мач и не мога да бъде по-щастлив", заяви Фриц след мача.

В другия мач от групата Каспер Рууд се наложи над Феликс Оже-Алиасим със 7:6(4), 6:4.

Земеделският министър: Ще се справим с кризата с дървата за огрев
Йордан Божилов: Миграцията няма да изчезне, ние трябва да бъдем готови