Реал Мадрид се завърна на шампионския трон в испанския баскетболен елит

"Лос Бланкос" сложиха пирона в ковчега на дебютанта в тази фаза УКАМ Мурсия след 84:73 в третия сблъсък и общо 3:0 победи.

от Константин Джаркин
10:53, 13.06.2024
Чете се за: 01:07 мин.
реал мадрид завърна шампионския трон испанския баскетболен елит
Снимка: X / @RMBaloncesto

Реал Мадрид спечели и третата среща срещу УКАМ Мурсия във финала на Лига Ендеса, с което извоюваха 37-та си титла в баскетболния елит на Испания. "Лос Бланкос" сложиха пирона в ковчега на дебютанта в тази фаза след 84:73 в третия сблъсък и общо 3:0 победи.

Мурсия водиха на полувремето с 40:32, но опита си каза думата и веднага след почивката "Кралския клуб" сложи точка на спора още в третата четвърт, благодарение на 34:16 в тяхна полза.

Наградата за MVP бе връчена на Джанан Муса след неговите 18 точки, а Марио Хезония добави още 17.

От своя страна Дилан Енис направи всичко по силите си за домакините с неговите 17 точки.

Реал Мадрид успя да изпрати подобаващо испанската легенда Руди Фернандес, който обяви по-рано, че Олимпийските игри в Париж ще бъде последния му турнир.