Селтик започна с разгром защитата на титлата си, Едуард блесна с хеттрик

от Борил Гочев , Източник: БГНЕС
11:14, 03.08.2020
Чете се за: 00:35 мин.
селтик започна разгром защитата титлата едуард блесна хеттрик

Отборът на Селтик разби у дома Хамилтън Академикъл с 5:1 в двубой от първия кръг на сезон 2020/21 в шотландската Висша лига.

След като вчера основният съперник и конкурент за титлата Рейнджърс спечели гостуването си на Абърдийн с 1:0, днес момчетата на Нийл Ленън бяха задължени да тръгнат уверено през новата кампания.

Одсън Едуард даде тон за категоричната победа в 20-та минута, преди Жереми Фримпонг да удвои аванса на „детелините“. И за двата гола асистира Грег Тейлър.

Скот Мартин намали пасива на Хамилтън, но това беше и последното положително нещо в мача за гостуващия състав.

В началото на второто полувреме Едуард покачи на 3:1, а малко след това уби интригата, оформяйки своя хеттрик.

Крайното 5:1 стана факт в заключителните мигове на срещата, когато точен беше Патрик Климала.

Селтик оглави класирането след мачовете от първия кръг, като освен тях и Рейнджърс, с победи тръгнаха още Хибърниън и Сейнт Мирън.

В следващите си двубои Селтик гостува на Килмарнък, докато за Хамилтън предстои домакинство на Рос Каунти.