Швейцария започна защитата на титлата си на "Били Джийн Къп" със загуба

Миналогодишните шампионки загубиха с 0:3 от Чехия

Швейцария
09:16, 08.11.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Швейцария започна неуспешно защитата на титлата си във финалите на "Били Джийн Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени, след като миналогодишните шампионки загубиха с 0:3 от Чехия в първия мач от група "А" в Севиля.

18-годишната Линда Носкова преодоля дефицит от 1:4 гейма в решаващия трети сет и даде аванс за 11-кратните победителки след 7:6(2), 4:6, 6:4 над Селин Неф. Мари Боузкова гарантира победата след 6:4, 6:4 над Виктория Голубич, а специалистките на двойки Борбаро Крейчикова и Катержина Синиакова оформиха успеха след 7:6(3), 6:2 над Голубич и Джил Тайхман.

В група "А" е още и тимът на САЩ, който е рекордьор с 18 трофея от надпреварата.

В група "Б" финалистките от миналия сезон от Австралия също стартираха с поражение с 1:2 от Словения.

Кая Юван спечели с 6:4, 6:1 срещу Айла Томлянович, а след това полуфиналистката от "Ролан Гарос" през 2021 година Тамара Зиданшек се справи с Даря Савил с 6:1, 6:4, за да даде непреодолим аванс на тима си след двата сингъла.

На двойки австралийките записаха победа, след като новата номер 1 в света при дуетите Сторм Хънтър и Кимбърли Бирел се наложиха трудно над Вероника Ерявец и Ела Милич със 7:5, 6:7(2), 10-5.

Във финалите на "Били Джийн Къп" участват 12 състава, разделени в четири групи, като победителите в тях се класират за полуфиналите.