Славия не изпита затруднения срещу Хебър на "Васил Левски"

славия ахмед ахмедов галин иванов новака спартак варна
22:54, 12.08.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Славия победи Хебър с 3:0 във втория мач от 6-ия кръг на Първа лига. Йон Бакеро, Галин Иванов и Емил Виячки се разписаха за столичани.

Срещата бе проследена от президента на Славия Венцислав Стефанов.

Домакините упражниха натиск в първите минути от двубоя на стадион "Васил Левски" и изпратиха топката в противниковата врата. Мауро Серкейра бе точен, но попадението му бе отменено заради засада на Октай Хамдиев в хода на нападението.

Столичани взеха контрола над играта и изстрел на Ертан Томбак срещна дясната греда. В 24-ата минута "белите" поведоха в резултата. Йоан Бакеро шутира неспасяемо извън наказателното поле с десния си крак за 1:0.

След почивката играчите на Валентин Загорчич удвоиха преднината си. Кристиян Стоянов изведе Галин Иванов сам срещу Петър Дебарлиев в наказателното поле. Полузащитникът залъга стража на пазарджиклии, за да направи резултата 2:0.

В добавеното време Емил Виячки засече с глава центриране от корнер, за да оформи крайния резултат.

Възпитаниците на Фулвио Пеа така и не отправиха точен удар в хода на сблъсъка.

Славия заема 6-ата позиция в класирането с актив от 9 пункта след 4 изиграни мача. Хебър е 10-и в подреждането с 6 точки след 6 мача.