Четиримата американски астронавти се завърнаха успешно на Земята след петдневна историческа мисия в открития Космос.
Милиардерът Джаред Азъкман и Сара Гилис от "СпейсЕкс" станаха първите частни лица, осъществили разходка извън кораба.
Рискованата мисия включваше пълно отваряне на капсулата, като екипажът разчиташе единствено на нов вид скафандри, разработени от компанията на Илън Мъск. Капсулата "Драгън" се приводни край бреговете на Флорида. При навлизането си в земната атмосфера тя достигна скорост от 27 хиляди километра в час и се нагря до 1900 градуса по Целзий. НАСА определи мисията, наречена "Поларис Дон", като "гигантски скок на частната космическа индустрия".
Корабът се отдалечи от Земята на 1400 километра, което е най-голямата височина, достигната от човешки същества след последната мисия на "Аполо" през 1972 г.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема