Пол Мание триумфира в третия етап на Giro d'Italia от Пловдив до София. Французинът преди това спечели и етапа в Бургас.
На второ място в София завърши италианецът Джонатан Милан, а третият останал нидерландецът Дилан Груневеген.
Състезание с драматични обрати, падания, зрелищни финали и етапи, които оставиха феновете и зрителите на БНТ без дъх. Тридневното приключение Giro d'Italia у нас бе проследено в рамките на повече от 15 часа преки предавания по БНТ, привлече и хиляди хора в центъра на София.
Висока оценка бе поставена и от италианския екип организатори, които определиха откриването у нас като най-доброто в историята на „Джирото“.
Въпреки скъпите билети: Футболни фенове от цял свят пристигат във Ванкувър за Световното
Daddy Yankee и Shenseea представиха клипа към хита си от саундтрака на Мондиал 2026
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета