Община Велико Търново учредява 15 стипендии за студенти по медицина, които поне пет години след завършването си ще работят в някое от четирите общински лечебни заведения.
Предложението е на управителката на общинската белодробна болница д-р Стела Денчева и е породено от кризата за медици. Идната седмица общинските съветници ще решат дали стипендиите за студентите по медицина, които ще бъдат привлечени след завършването си за работа във Велико Търново, да бъдат поемане изцяло на таксите за обучение накуп или отделно ще се плаща ежемесечно определена сума.
Липсата на кадри е един от най-големите проблеми за общинските лечебни заведения в старата столица. При щат от 97 медици са заети 61 работни места. 30 на сто от работещите са над 65 години, сочи анализ на местната администрация.
След второто класиране: Баловете в най-желаните софийски гимназии паднаха значително
Мечът на Люк Скайуокър от „Империята отвръща на удара“ бе продаден за 3,75 млн. долара
Иран предупреди България заради разполагането на американски самолети на наша територия
Комисията по отбрана одобри разполагането на 8 американски самолета и на 250 военни на летище Безмер