Ювентус ще почака още за титлата, Лацио влезе в Шампионската лига

от Борил Гочев , Източник: БНР
08:37, 24.07.2020
Чете се за: 00:31 мин.
ювентус почака титлата лацио влезе шампионската лига

Отборът на Удинезе победи Ювентус с 2:1 в мач от 35-ия кръг на италианското първенство по футбол и така спечели много ценни точки в борбата да не изпадне от елита.

Загубата за "бианконерите" означава, че те ще трябва да почакат още, за да спечелят трофея.

Де Лихт откри резултата малко преди почивката за гостите, но Несторовски в 52-ата минута и в самия край на мача Фофана донесе успеха на домакините.

Така с 39 пункта Удинезе е на 15 място от 20 отбора - вече седем точки над зоната на изпадащите.

В друг мач от кръга Лацио спря негативна серия от 5 поредни мача без победа, като надигра Каляри с 2:1.

Симеоне даде преднина на гостите в края на първата част, но Милинкович-Савич и Чиро Имобиле осигуриха победата на Лацио след почивката.

Така тимът си гарантира влизане в четворката и участие в групите на Шампионската лига.

Три кръга преди края на първенството води Ювентус с 80 т пред Аталанта със 74, Интер със 73 и Лацио със 72 т.

Румен Гечев: Цялото правителство трябва да си даде оставките
Тома Биков: Промените ги правим, за да покажем на избирателите къде е ГЕРБ и с кого иска да управлява