Случаят е от София
Пиян мъж е задържан от полицията, след като е ударил три автомобила и се е блъснал в детска площадка в столичния квартал "Слатина", съобщиха за БНТ от СДВР.
Инцидентът е станал късно снощи. По наша информация мъжът се е опитал да избяга от полицейски патрул, а пробата му за алкохол е отчела над 2 промила.
По случая е образувано досъдебно производство.
От Софийска градска прокуратура обясниха, че сигналът за инцидента е подаден от граждани към 22:30 за кавга между мъж и жена - имало заплахи от мъжа към жената. Разследващите ще трябва да изяснят с какво е била залята жената и имало ли е опит да я запали.
От прокуратурата заявиха, че превозното средство е иззето в полза на държавата, както е по новите разпоредби в Наказателния кодекс.
Обвиняемият е задържат за срок до 72 с искане за постоянен арест. Осъждан е няколко пъти. Няколко пъти е залавян след употреба на алкохол. Хващан е с кръвна проба 2,3 промила алкохол.
Снимки: Георги Илиев, кмет на община "Слатина"


Четирима са задържани при мащабна полицейска акция срещу купения вот в Сливенска област
Цигари без бандерол на стойност над 1 300 000 евро са открити в незаконната фабрика в Дупница
Списъци с имена и пари са иззети от адрес в пловдивския квартал "Столипиново"
При акция в Пловдив: Полицията откри файлове с лични данни на над 1000 души от цялата страна
Автобус с пътници в Пловдив се запали в движение, няма пострадали пътници
Атанас Запрянов: Самостоятелна отбрана на България извън колективната е непосилно бреме за икономиката