И ВМРО се регистрира за предстоящите местни избори .В Централната избирателна комисия представители на партията внесоха 6090 подписа, с които заявиха участието си в предстоящия вот през октомври .
От ВМРО очакват добро представяне на местните избори , като в повечето областни градове ще имат самостоятелни кандидати. Сред тях нямало нито външни, нито случайни хора, а всички били дейци на организацията и нейни съмишленици. Джамбазки очерта конкретните цели на предстоящия вот.
Ангел Джамбазки, зам.-председател на ВМРО: Кмет на София и мнозинство от кметове в страната. Ако трябва да бъдем реалисти, реалните възможности за кметове на областни градове са Пловдив, Русе, Враца, Плевен, Сандански.
Джамбазки смята , че кандидатурата на ВМРО за кмет на София ще бъде толкова силна , че основната битка няма да е между Йорданка Фандъкова и Мая Манолова,както е предначертано в момента.
Ангел Джамбазки ,зам.-председател на ВМРО: Така както наблюдаваме кампанията в София, тя не отговоря на реалните проблеми на софиянци. София не е само жълтите павета, София е и „Люлин", София е и „Младост", София е и „Дружба". Не е само въпросът за метрото, а и за градския транспорт, който трябва да бъде обновен. Много се говори за мръсния въздух, но никой не довършва изречението и не казва, че най-мръсните райони са тези, в които има ромските махали, където се горят боклуци.
За изборите в страната от ВМРО посочиха, че с НФСБ работят на места добре и се надяват в някои градове да имат общи кметове.Основното в предизборната програма на ВМРО е да не допускат реализирането на общински съветници от етнически партии, които според Джамбазки се опитвали да се промъкнат през задната врата чрез фалшиви коалиции.
Парламентът прие на първо четене три законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Промените в Закона за защита на потребителите: По-високи глоби и въвеждане на "справедлива цена"
Илияна Йотова: Честността с аудиторията е златно правило в ораторското майсторство
Съдът остави в ареста обвинения за тежката катастрофа с автобус на „Хемус“