Едно от семействата на разменените бебета в столичната АГ болница "Шейново" осъди лечебното заведение. Софийският градски съд постанови обезщетение от 100 000 лв.
Решението не е окончателно и може да бъде обжалвано в двуседмичен срок.
Съдът присъжда 60 000 лева обезщетения на майката, която първоначално е подала сигнала за разменените бебета, и 40 000 лв. на бащата на детето.
Отхвърлени са исковете обезщетение да получат други роднини по права линия на бебето, които също са част от ищците по тази искова молба.
Вижте цялото решение и мотивите на съдия Стефан Шекерджийски от Софийския градски съд
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра