Барселона победи Реал Мадрид и удвои аванса си във финалната серия

12:30, 19.06.2023
Чете се за: 01:17 мин.
реал мадрид победи барселона спори олимпиакос титлата евролигата

Барселона победи Реал Мадрид с 86:85 точки във втората среща от финалната серия в Лига Ендеса.

"Каталунците" бяха по-резултатни от съперника си през първите две части и заслужено водеха на почивката с 45:41. След паузата дойде и най-голямата преднина за възпитаниците на Шарунас Ясикевичус - 9 точки при резултат 57:48.

Столичани обаче стигнаха до обрат и дори поведоха с 6 пункта при 80:74 минути преди края. Едва 6 секунди преди края Николас Лапровитола отбеляза два наказателни удара, за да донесе успеха на тима си.

Най-резултатен в зала "Палау Блауграна" в Барселона бе Никола Миротич, който отбеляза 25 точки.

Следващият сблъсък е във вторник, 20 юни, от 22:00 часа. Финалната серия се играе до 3 победи.

Назначени са двама заместник-министри
Херсон след наводнението: Местните искат наказания за отговорните за взрива на яз. Каховка