Ботев Пд победи Марица в контролна среща

ботев победи марица контролна среща
13:55, 18.11.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Ботев Пд победи с 4:0 Марица в контролна среща играна на базата в "Коматево".

Двата тима бяха затруднени от тежкото време и силния вятър, който съпътстваше целия мач. Преди месец "жълто-черните" победиха маричани със същия резултат в контрола.

„Канарчетата“ изцяло контролираха мача през всичките 90 минути. Първият гол падна в 18-тата минута след като главния съдия отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Ботев – Мартин Секулич застана зад топката и отбеляза във вратата на Марица. До края на първата част последваха няколко добри ситуации пред вратата на гостите от Марица, но резултатът се запази 1:0.

През вторите 45 минути Душан Керкез използва всички налични футболисти на резервната си скамейка. Участие в проверката взеха и юношите на клуба – Димитър Папазов, Валери Владимиров, Симеон Турлаков, Димитър Урумов и Радослав Караманов.

В 57-та минута Емануел Уме с техничен удар отбеляза след подаване на Дилан Мертенс за 2:0. Влезлият като резерва Антоан Бароан пък отново се разписа за „жълто-черните“ – нападателят реализира в 69-тата минута на мача след асистенция отново на Мертенс.

Играта остана изцяло в наказателното поле на Марица и така в самия край на срещата появилия се от резервната скамейка Константинос Балоянис вкара и 4-ия гол в мача.

Лепкавата кал на Авдеевка и отрядите "Шторм Z"
Ивайло Мирчев за позицията на "Лукойл": Ще изпълним плана по начина, по който сме се договорили