С победата Уелингтън събра 11 точки и е лидер във временното класиране. Мелбърн Сити е на девето място с 4 точки.
                                                    Българският нападател Божидар Краев се превърна в герой, а за малко и в грешник, за отбора на Уелингтън Финикс при домакинството му на Мелбърн Сити в среща от петия кръг на футболния шампионат на Австралия.
Новозеландският тим, за който играе Краев, спечели с 1:0 с негов гол в началото на второто полувреме, но двайсетина минути преди края юношата на Левски извърши нарушение за дузпа в собственото си наказателно поле, която обаче бе пропусната.
Краев се разписа в 48-мата минута, засичайки подаване по земя, с което завърши чудесна бърза атака на домакините. По този начин той регистрира третия си гол от началото на сезона.
Най-драматичният момент в срещата обаче дойде в 72-рата минута, когато българинът фаулира в гръб в собственото си наказателно поле Хамза Сахи от тима на гостите.
С изпълнението на дузпата се нагърби Джейми МакЛарън, но неговият изстрел бе избит от вратаря на Уелингтън Алекс Поулсен. Топката се отби и в гредата и попадна на крака на Бенджамин Мацео, но неговият удар от непосредствена близост премина над вратата.
С победата Уелингтън събра 11 точки и е лидер във временното класиране. Мелбърн Сити е на девето място с 4 точки.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
                                            
                    
                        "Ние вече не живеем - отидоха на концерт, а ни ги върнаха в ковчези": Кочани
                    
                    
                                            
                    
                        Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026