Алекс Фернандес впечатли с два гола за победителите

Черно море Крумовград
19:55, 26.11.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Черно море победи Крумовград с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Победата е 11-ата за варненския тим от началото на сезона.

Домакините откриха резултата при първото по-сериозно положение в срещата. В 15-ата минута Мазир Сула пусна пас към Атанас Илиев отляво, който върна топката към Васил Панайотов, а той с изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

В 39-ата минута гостите можеха да изравнят. След центриране отляво на Вячеслав Велев, Влатко Дробаров опита за изчисти топката, но я отклони към собствената си врата, а тя, за късмет на домакините, се отби в напречната греда.

Черно море удвои преднината си в предпоследната минута от редовното време на първата част. Мазир Сула проби отляво в наказателното поле и центрира по земя успоредно на голлинията, а връхлитащият Алекс Фернандес вкара втория гол за домакините.

След почивката Алекс Фернандес с изстрел от около 20 метра вкара трети гол за домакините и негов втори в мача.

В 67-ата минута гостите намалиха пасива си. Александър Колев свали топката към Димитър Тонев, който с удар по земя вкара за 1:3.

В заключителните минути на срещата Александър Колев стреля опасно отляво, топката се отби в страничната греда и стигна до Божидар Кацаров, който от два-три метра вкара за 2:3. Страничният съдия отначало вдигна флаг за засада, но след консултация с ВАР голът беше зачетен.

С успеха си „моряците“ имат вече 39 точки в актива си и са второ място във временното класиране. Крумовград остава с актив от 18 точки.

Къде хора чакаха повече от 20 часа влак в студа?
МВнР: Двама българи са на борда на още един отвлечен кораб край Йемен