Даниил Медведев надви Александър Зверев и се класира за полуфиналите на финалния турнир на АТР

Третият в света се наложи над германеца със 7:6(7), 6:4

даниил медведев стартира успех андрей рубльов финалите атр торино
09:59, 16.11.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Даниил Медведев (Русия) постигна втора победа във Финалния турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) в Торино (Италия) и стана първият участник, който се класира за полуфиналите.

Третият в света надигра представителя на Германия Александър Зверев със 7:6(7), 6:4 за час и 47 минути във втория си мач от група „В“ (т.нар. Червена група).

Руснакът остава начело във временното класиране с два успеха от двата си мача и без загубен сет. Следват Зверев и Карлос Алкарас с по една победа и една загуба, а Андрей Рубльов е последен, четвърти след двете си поражения.

Испанецът Алкарас ще трябва да победи Медведев в последния ден от груповата фаза в петък (17 ноември), за да продължи също напред, а в другата среща от групата утре Алекснадър Зверев ще години успех срещу Рубльов.

Зверев има две титли от Финалите на АТП - през 2018-а и 2021 година, но е изправен пред опасността да пропусне полуфиналите след като допусна грешки в двубоя с Даниил Медведев. Германският тенисист навакса изоставане от 1:3 до 3:3 в първия сет, а в тайбрека поведе с 4:1 точки и имаше два сетбола, но допусна обрат.

Шампионът от Лондон през 2020 година Медведев затвори първата част при първия си сетбол, а във втория сет нанесе решителен пробив за крайното 6:4. Това бе 11-а победа за руснака в 18 мача срещу Александър Зверев.