Европейските шампионки по тенис Янева и Денчева бяха наградени преди финала на Sofia Open 2023

Росица Денчева и Елизара Янева станаха шампионки на двойки до 16 г. Денчева триумфира и на отборното европейско първенство до 18 г.

европейските шампионки тенис янева денчева бяха наградени финала sofia open 2023
Снимка: БФ тенис
17:13, 11.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Възпоменателни плакети от Българската федерация по тенис получиха българските тенисистки, спечелили европейски титли през 2023 г. Непосредствено преди финала на сингъл на Sofia Open 2023 между Джак Дрейпър и Адриан Манарино на централния корт в „Арена София" своите специални награди получиха Росица Денчева и Елизара Янева, станали континентални шампионки за двойки до 16 г. Денчева триумфира и на отборното европейско първенство до 18 г.

Награден беше и треньорът на националния отбор до 16 г. Христоско Атанасов. В отбора, който стана шампон до 18 г. бяха още Ива Иванова и Алкесандра Габровска, а треньор беше Велиан Бакалов. Поради лични ангажименти те не успяха да присъстват на церемонията. Отборната титла за България е втора поредна в тази възрастова група, а титлата до 16 г. е първа в историята на българския тенис.

Плакетите им бяха връчени от професор Даниела Дашева, зам. министър на младежта и спорта, Георги Чочев, член на УС на БФТ, и легендата на българския тенис Магдалена Малеева.

Жирона направи обрат срещу Райо Валекано и се откъсна на върха в класирането на Ла Лига
Трима души загинаха, а двама са ранени при тежка катастрофа на пътя Ловеч – Плевен