Калояна Налбантова стартира с победа на турнир по бадминтон в Дъблин

стефани стоева габриела стоева калояна налбантова участват турнир бадминтон сериите super 500 финландия
17:16, 16.11.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Националката Калояна Налбантова се класира за втория кръг на единично жени на международния турнир по бадминтон в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българката победи на старта Фрея Редфърн (Англия) с 21:19, 21:10 за 29 минути. Следващата й съперничка е Имад Самия (Индия), а срещата е по-късно днес.

Христомира Поповска отпадна на старта след поражение от Бенедикт Силасен (Дания) в оспорван мач с 21:18, 17:21, 17:21 за 58 минути.

На смесени двойки Илиян Стойнов и Цветина Попиванова загубиха от четвъртите поставени в схемата датчани Андреас Сьондергорд и Ибен Бергщайн с 9:21, 13:21 за 23 минути.

По-късно днес трикратните европейски шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева са поставени под номер 2 в схемата на двойки жени и на старта ще играят с квалификантките Хлое Майер и Нови Воланд (Нидерландия). Михаела Чепишева и Цветина Попиванова имат труден жребий и започват срещу водачките Майкен Фруергаард и Сара Тигесен (Дания).

На двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов излизат срещу шестите поставени представители на домакините Джошуа Магий и Пол Рейнолдс.

Данъчните промени влязоха на първо четене в бюджетната комисия
Радослав Росенов е на полуфинал на европейското първенство по бокс за мъже до 22 години