Константин Костадинов с 21 точки при успеха на Аликанте в испанската баскетболна втора дивизия

В друг мач с българско присъствие Менорка с Емил Стоилов в състава си загуби от Гипускоа с 79:87, националът ни се отчете само с 2 точки и 1 борба.

константин костадинов дейвид кравиш успехи испания
19:27, 05.11.2023 (обновена)

Аликанте, с национала Константин Костадинов в състава, спечели "българското" дерби от шестия кръг в испанската баскетболна втора дивизия Leb Oro. Тимът победи като гост Мелия, където играе Симеон Лепичев, със 73:69 (17:14, 15:17, 25:17, 16:21).

Костадинов изигра силен двубой и стана най-резултатен за успеха. Българският национал завърши с 21 точки и 7 борби за 25 минути като титуляр.

Лепичев също беше в стартовата петица за своя тим и записа 11 точки, 5 борби, 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър за 27:41 минути.

Аликанте е на шеста позиция във временното класиране с три победи и три загуби. За Мелия поражението е пето поредно от шест мача от началото на сезона. Тимът заема последното, 18-о място с актив 1-4.

В следващия кръг на 10 ноември (петък) Аликанте ще приеме Гупускоа, а ден по-късно Мелия ще гостува на Овиедо.