Повече от 430 деца са спрели да ходят на училище, което е с 40% по-малко в сравнение с предишните години. Много от тях са заминали да живеят в чужбина, други са в риск или не могат да бъдат открити.

Най-често децата напускат училище след 5-ти и 7-ми клас. Причините са липса на пари, миграция и ранни бракове.
В Училищата и институциите правят проверки и срещи с родителите, за да убедят децата да продължат образованието си. Ако родителите не пускат децата на училище, могат да получат глоба.
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела