Павлин Иванов игра близо 32 минути при загуба на Сибиу в Купата на ФИБА Европа

Другият българин в състава Йордан Минчев пропусна срещата

Павлин Иванов
Снимка: fiba.basketbal
22:45, 15.11.2023

Румънският Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, загуби домакинството си на Билбао Баскет (Испания) с 68:73 (18:14, 21:24, 19:23, 10:12) в петия си мач от група „Б“ на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Поражението беше пето поредно за тима на Сибиу, който остава на последното, четвърто място във временното класиране в групата, а Билбао Баскет е лидер с пълен актив от 10 точки след пет успеха.

Павлин Иванов беше титуляр и се отличи с 9 точки, 3 борби, 6 асистенции за 31:41 минути.

Другият българин в състава Йордан Минчев пропусна срещата.

Монея Прат завърши с 16 точки за румънците, а Мохамед Баро добави 14 точки и 11 борби.

За победителите най-резултатен беше Адам Смит с 25 точки.

На 22 ноември тимът от Сибиу ще гостува на Анвил (Полша) в последен мач от първата групова фаза на турнира.