Реал Мадрид надви Макаби Тел Авив и продължава без загуба в Евролигата

реал мадрид надви макаби тел авив продължава без загуба евролигата
Снимка:
11:52, 29.11.2023

Отборът на Реал Мадрид постигна десетата си поредна победа в баскетболната Евролига за мъже, надигравайки Макаби Тел Авив с 99:70 (36:21, 16:20, 22:15, 25:14) като гост в двубой, който се изигра в сръбската столица Белград заради актуалната обстановка в Израел.

Играчите на "лос бланкос" имаха превъзходство през цялата среща, като поведоха с 15 точки още след първата четвърт, а на почивката авансът им бе 52:41. През второто полувреме момчетата на Чус Матео дори съумяха да увеличат още преднината си, която при финалната сирена достигна близо 30 пункта при 99:70.

Валтер Таварес стана най-резултатен за Реал с 19 точки, 8 борби и 2 асистенции, а Марио Хезоня допринесе с 16 точки и 5 борби.

За Макаби Тел Авив американецът с испански паспорт Лоренцо Браун завърши с 16 пункта, 5 борби и 9 асистенции.

В подреждането действащият шампион Реал Мадрид продължава да бъде едноличен лидер с перфектен баланс 10-0, докато израелците към този момент са на 10-ото място с актив от 5 победи и 5 загуби.