Реал Мадрид остана безгрешен от началото на редовния сезон в Евролигата

реал мадрид остана безгрешен началото редовния сезон евролигата
09:48, 24.11.2023
Чете се за: 03:00 мин.

Отборът на Реал Мадрид постигна девета поредна победа в редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже след успех над германския АЛБА Берлин с 99:75 (27:17, 17:16, 23:18, 32:24) като домакин в среща от десетия кръг на турнира.

Така, испанският гранд продължава без поражение от началото на надпреварата, а тимът на АЛБА остава последен 18-и в подреждането с актив 1-9.

Баскетболистите на Реал имаха превъзходство през целия мач, като на почивката водеха с 44:33, а след трета част резултатът бе 67:51.

Марио Хезоня бе най-резултатен за мадридчани с 26 точки и 4 борби, докато за гостите от Берлин с 14 точки, 3 борби и 2 асистенции се отчете Габриеле Прочида.

Френският АСВЕЛ Вильорбан допусна втора поредна загуба, след като отстъпи у дома на Байерн Мюнхен със 100:101 (18:22, 22:15, 20:14, 14:23, 14:14, 12:13) след две продължения. АСВЕЛ е предпоследен 17-и във временното класиране с две победи и осем поражения, докато Байерн заема 14-а позиция с актив 4-6.

След равенство 74:74 в края на редовните 40 минути двата състава трябваше да изиграят допълнителни пет минути, в който пак стигнаха до равенство – 88:88 преди в крайна сметка гостите да измъкнат успеха само с точка.

Леандро Болмаро и Девин Букър реализираха по 16 точки за германския отбор, а за АСВЕЛ с 21 точки, 6 борби и 4 асистенции завърши Жофри Ловерн.

В сръбската столица Белград израелският Макаби Тел Авив отстъпи на Барселона с 90:92 (31:26, 20:25, 17:19, 22:22). Победата бе втора поредна и общо осма за "каталунците", които държат втора позиция в подреждането с актив 8-2, а Макаби е осми с актив 5-4.

Най-резултатен за успеха на Барселона бе Николас Лапровитола с 23 точки, 4 борби и 3 асистенции, докато за състава от Тел Авив Уейд Болдуин се отчете с 19 точки и 8 асистенции.

В другите две срещи от десетия кръг на Евролигата Панатинайкос надделя в Гърция над испанския Валенсия с 90:73 (27:18, 22:17, 23:18, 18:20), а италианският Виртус Болоня постигна домакински успех над турския Фенербахче с 87:79 (25:27, 21:17, 24:14, 17:21). Виртус Болоня заема 3-ото място със седем победи и три загуби, докато Панатинайкос е 4-и във временното класиране с актив 6-4.

Варна се възстановява след циклона "Фредерик", готви се за лошото време през уикенда