Къщата, в която е израснал Дейвид Боуи, ще бъде реставрирана и отворена за посещения.

Сградата в югоизточен Лондон е мястото, където Боуи живее до 20-годишна възраст.
Благотворителна организация за опазване на културното наследство на Лондон съобщи, че е придобила сградата и ще я отвори за посещения през 2027 година.

Планира се в нея да бъдат показани архивни материали, както и да стане място за различни творчески работилници.
Новината дойде в навечерието на днешната годишнина от смъртта на изпълнителя на 10 януари 2016 година.
Политическата криза в Румъния: Адриан Вещя не получи подкрепа за правителство
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец