Тотнъм с решителна крачка към Шампионска лига (видео)

тотнъм решителна крачка шампионска лига видео
16:47, 01.05.2018
Чете се за: 00:57 мин.
Европейски футбол

Тотнъм се придвижи една стъпка по-близо до класирането за Шампионска лига през следващия сезон, след като спечели с 2:0 срещу Уотфорд и има и мач по-малко от останалите отбори в челото на Висшата лига.

Голове на Деле Али и Хари Кейн увеличиха актива на "шпорите" на 71 точки, с 5 над Челси в битката за 4-ото и последно място за ШЛ. Само на точка пред тях е Ливърпул, така че лондончани могат да погледнат и по-високо.

Тотнъм поведе в резултата в 16-ата минута, когато гръцкият вратар на гостите Орестис Карнезис бутна топката след центриране на Киърън Трипиър и тя отиде у Кристиан Ериксен. Датчанинът пък я подаде на Деле Али, за когото нямаше проблем да я прати в мрежата.

След гола "стършелите" имаха три възможности да изравнят още преди почивката, но ударите на Андре Грей, Абдулайе Дукуре и Ричарлисон бяха спасени от вратаря Юго Лорис.

Хари Кейн вкара за 2:0 в три минути след началото на второто полувреме, засичайки подаване на Киърън Трипиър. Това е и негов 27-и гол от началото на сезона и той е 2-и в списъка на голмайсторите, на 4 от Мохамед Салах.

До края на мача домакините имаха възможност на няколко пъти да вкарат трето попадение. Ян Вертонген удари греда, а Кейн, непокрит след това, не намери мрежата.

Уотфорд остава на 13-о място в класирането - на 6 точки над зоната на изпадащите, след като не успя да отбележи гол в седми пореден мач за първенство.

"Важна победа за нас, макар и не с голям резултат. В края на сезона е важно да стигнем до целите, които сме си поставили", заяви Хари Кейн след края на мача пред "Скай Спортс".

Чете се за: 03:32 мин.
Манчестър Сити вкара четири на Брайтън и остава на полпозиция в борбата за титлата в Англия
00:02, 26.04.2024
Рома излъга Удинезе при доиграването с гол в добавеното време и помрачи дебюта на Канаваро в Серия "А"
23:31, 25.04.2024
Юлиан Нагелсман: Важно е да се знае от всички, че ние се борим за титлата на Евро 2024
19:31, 25.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Шави Ернандес: Почувствах пълно доверие от клуба
14:41, 25.04.2024
Чете се за: 02:27 мин.