Виктория Чакова стана шампионка в многобоя при жените на държавното първенство по спортна гимнастика

виктория чакова стана шампионка многобоя жените държавното първенство спортна гимнастика
07:49, 02.07.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Виктория Чакова от клуб Стрийт Уоркаут спечели титлата в многобоя при жените на държавното лично отборно първенство по спортна гимнастика, което се провежда в тренировъчната зала на "Арена София".

Тя събра 43.066 точки, след като получи оценки 12.500 на прескок, 8.333 на успоредка, 10.733 на греда и 11.500 точки на земя.

Втора и трета са съответно Ани Недева (Спортна гимнастика, Стара Загора) с 40.165 точки (12.266, 7.233, 10.466, 10.200) и Кристина Димитрова (Етър-Стил) с 39.600 точки (13.100, 6.900, 9.700, 9.900).

При девойки старша възраст златото взе Кристин Кръстева (Юнак) с 43.466 точки, а при кадетките триумфира Виктория Венциславова (Левски-Спартак) с 45.282 точки.

При жени и девойки отборно на първо място е ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна), а при кадетките - Левски-Спартак.

По-рано днес Божидар Златанов спечели титлата в многобоя при мъжете. Състезателят от клуб Интерком груп Черноморски юнак (Варна) събра 80.726 точки, след като получи оценки 13.100 точки на земя, 12.700 на кон с гривни, 13.660 на халки, 14.166 на прескок, 13.600 на успоредка и 13.500 на висилка.

Първенството завършва днес с финалите на отделните уреди във всички възрастови групи.

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:11, 16.05.2024
Женският ни национален отбор по волейбол загуби от Сърбия в последния си мач от турнира Лига на нациите