Апартамент изгоря в жилищен блок на бул. "Гоце Делчев" в столицата. Причините за пожара все още се изясняват. Най-вероятно огънят е предизвикан от късо съединение в електрическата инсталация на апартамента.
Апартамент изгоря в жилищен блок на бул. "Гоце Делчев" в столицата. Причините за пожара все още се изясняват. Най-вероятно огънят е предизвикан от късо съединение в електрическата инсталация на апартамента.
Огънят пламва малко преди обед. Разраства се бързо. Причината - неизправност в електрическата инсталацията, която собственикът - възрастен мъж, сам опитал да отстрани.
Кирил Роканов - син на пострадалия: - Имахме проблем предишния ден с ел. инсталацията. Той смени бушоните, гръмна нещо. Викам, не ги сменявай сега. Днеска отидох на работа, аз бях на работа, да викнем ел. технк да види. Изглежда човекът се е опитал да смени бушоните и е тръгнал пожарът целия.Четирите пожарни коли пристигнали почти веднага.
Комисар Първан Секиранов - 6 РС "Пожарна безопасност": - Човекът сам беше на балкона, поставихме му спасителна маска, на собствен ход слезе до линейката и беше обработен от колегите от "Бърза помощ" и вече закаран в "Пирогов".Пред блока след инцидента останаха евакуираните съседи. За щастие по-голямата част от тях били на работа. Минути преди пожара Борис отишъл до пазара. Оттам се обадил на съпругата си.
Борис - съсед: - Тя ми каза: Не мога да говоря в момента, едвам се диша вкъщи. И веднага се прибрах, разбира се, видях какво се случва. Тя не може да излезне, опитала е се е заедно с комшийката точно над апартамента, който горя, опитали са се да излязат, но толкова е гъст дима, че не са виждали нищо.
Двете жени от горния етаж са закарани в "Пирогов" с леко обгазяване. Все още се установяват щетите по останалите апартаменти в блока.
Прокуратурата обжалва мярката за неотклонение на бившия директор на 138-о училище
Мъжът, обвинен за унищожаването на 215 надгробни плочи на Централните софийски гробища, остава в ареста
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни
Снежна Коледа в някои части на страната, преди Нова година температурите падат до минус 10°
Взрив в Москва уби високопоставен руски генерал, Кремъл подозира украинското разузнаване
Две трети от децата в училище избягват да използват тоалетните - до какви проблеми води това?