24 души са задържани при акция на СДВР в столичния квартал "Факултета".
Проверявани са заложни къщи и фирми за бързи кредити. При посещение на една от фирмите за бързи кредити телевизионният екип на БНТ е бил нападнат.
Образувани са 12 бързи досъдебни производства.
Намерени са и наркотични вещества.
Любомир Николов - директор на СДВР: "Общият брой, откакто сме започнали кампанията по противодействие на този вид престъпления, е 35 образувани бързи производства и докладвани случаи в Софийската районна прокуратура. В рамките на акцията, като по-характерни случаи, са открити голяма пресовка, около килограм метамфетамин, приблизително 700 грама вакуумирана марихуана, както и множество списъци със записани в тях суми и лица, за които се предполага, че са били склонявани да гласуват за определена политическа партия срещу заплащане. Проверени са множество дружества за бързи кредити и заложни къщи. Там също установяваме подобни списъци – в тефтери и на отделни листове, в които са посочени лица, които към настоящия момент се разпитват по досъдебните производства с цел установяване на съпричастността им към престъплението, което разследваме."

Нова тенденция се забелязва в квартал "Христо Ботев" обясниха от СДВР.
Любомир Николов - директор на СДВР: "Към настоящия момент са изготвени списъци, например във фризьорски салони или в магазини, които се занимават с продажба на маркови дрехи, където предполагаме, че с цел да се избегне прякото предаване на финансови средства, се поемат определени ангажименти – т.е. да не се заплаща за съответната стока или услуга, предлагана от търговския обект."
Открити са пликове с разпределени суми от по 50 евро и 100 евро, за които се предполага, че са за купуване на гласове.