Байер Леверкузен се класира за елиминациите на Лига Европа, Рома отстъпи на Славия Прага

Байер Левверкузен Виктор Бонифачи
22:49, 09.11.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Към елиминациите на Лига Европа продължава Байер Леверкузен от група Н, който победи с 1:0 азербайджанския Карабах и с 12 точки е недостижим на върха.

Точно изпълнена дузпа от Виктор Бонифачи в 90-ата минута им осигури успеха и предсрочното класиране.

В група G Славия Прага и Рома се приближиха към класиране към елиминациите, тъй като и двата състава са с 9 точки. Сервет е с 4, а Шериф с 1. Лидерите се срещнаха в Прага и домакините победиха с 2:0 и изравниха тима на Жозе Моуриньо. Вацлав Юречка в 54-ата минута и Лукас Масопуст в 70-ата се разписаха.

В група В Брайтън победи Аякс и създаде проблеми и на новия треньор Джон ван’т Шип. За крайното 2:0 за гостите от Англия точни бяха Ансу Фати в 14-ата минута и Симон Андигра в 53-ата.

В група Е Рен победи Панатинайкос с 3:1 и оглави класирането с 9 точки. Виляреал обърна Макаби (Хайфа) от 0:1 до 2:1 на стадиона в Кипър без публика и събра 6. Гърците имат 4, а израелския тим е с 1.

Георги Кабаков бе главен арбитър на срещата между Тулуза и Ливърпул, спечелена от френския тим с 3:2.