черно море справи марек дупница дома втори успех нвл
Снимка: НВЛ
20:04, 10.11.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Волейболистите на Черно море Варна записаха втора победа oт началото на сезона в Националната волейболна лига (НВЛ), след като воденият от Пламен Христов тим се наложи над Марек Юнион-Ивкони Дупница с 3:1 (25:21, 13:25, 25:17, 25:14) в мач от 4-ия кръг, игран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Двубоят започна по-добре за гостите, които поведоха в началните минути на срещата, но постепенно варненци поеха инициативата и взеха комфортно първия гейм след 25:21 в своя полза.

Във втория волейболистите на Марек контролираха напълно събитията на игрището благодарение на силния си сервис и след 25:13 изравниха резултата в сетовете.

Третата част бе равностойна до 15:15, след което "моряците" отпуснаха само две точки на своя противник, а в четвъртия гейм домакините продължиха да доминират и след 25:14 сложиха точка на спора в мача.

Симеон Димитров бе определен за най-полезен играч в срещата, като той стана и най-резултатен за победителите с 15 точки (1 ас, 2 блокади). Мирослав Градинаров добави 14 точки (1 блокада),а с 13 точки завърши Борис Начев (3 аса, 2 блокади).

За съперника Димитър Дулчев бе над всички с 24 пункта (1 ас, 4 блокади), а 14 реализира Цветелин Цветанов (1 ас, 1 блокада).

В класирането Черно море заема 7-ата позиция с 5 точки (2 победи, 2 загуби), докато дупничани са на дъното без актив до момента.