Революционната гвардия на Иран заплаши да затвори напълно Ормузкия проток, ако САЩ атакуват ирански обекти.
Предупреждението беше направено след американски удари по ирански радарни системи. В отговор Иран атакува бази на САЩ в Близкия изток. Напрежението между Техеран и Вашингтон ескалира и в спорта.
Иранската федерация по футбол обвини САЩ в дискриминация, след като бяха отказани визи на членове на делегацията за световното първенство. От Държавния департамент обясниха, че са издали визи само на футболистите и на част от придружаващия екип.
В съобщението се посочва още, че "няма да бъде позволено на Иран да вкара терористи в САЩ".
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро