Георги Костадинов се разписа за АПОЕЛ Никозия в турнира за купата на Кипър

георги костадинов разписа апоел никозия турнира купата кипър
08:20, 26.10.2023

Бившият капитан на националния отбор на България по футбол Георги Костадинов се разписа за отбора на АПОЕЛ Никозия в мач от първия кръг на турнира за купата на Кипър. Костадинов вкара първия гол за успеха с 2:0 над нискоразредния Пегия 2014.

Застанал на задна греда, българинът се разписа в 28-мата минута с глава след центриране на Йоргос Сациас от дясно. Седем по-късно Андреас Караманолис оформи крайния резултат, също с глава. Костадинов игра цял мач и в последните 18 минути сложи и капитанската лента на ръката си след излизането на Йоргос Ефрем.

Футболистите на АПОЕЛ бяха улеснени и от факта, че от средата на първото полувреме Пея игра с човек по-малко заради червен карто на Диего Соарес.

За Костадинов попадението е първо с екипа на АПОЕЛ от декември миналата година. Тогава халфът вкара при победата с 3:1 над Неа Саламина в шампионатен мач.

Преди извънредното заседание на НС: Колко партии ще влязат в залата