Двубоят между испанеца и руснака продължи само 75 минути

томи пол отстрани световния номер карлос алкарас четвъртфиналите торонто
19:24, 15.11.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Карлос Алкарас (Испания) постигна първа победа във Финалния турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП) в Торино (Италия).

Алкарас се наложи над руснака Андрей Рубльов със 7:5, 6:2 във втората си среща от група „В“ (т.нар. Червена група) и вече има победа и загуба в актива си на трето място във временното класиране преди втория мач от програмата за деня между Даниил Медведев и Александър Зверев. Испанецът прекъсна необичайната си серия от три поражения - от Григор Димитров в Шанхай, от Роман Сафиулин в Париж от Зверев на старта в Торино.

За Рубльов поражението бе второ и той остава четвърти, последен в подреждането в групата.

Двубоят между испанеца и руснака продължи само 75 минути. След оспорвано начало на първия сет Карлос Алкарас осъществи решителен пробив за преднина от 6:5 и приключи частта на свой сервис за 7:5.

Испанският тенисист, втори в световната ранглиста при мъжете, започна втория сет с пробив и взе аванс от 2:0. Андрей Рубльов намали до 2:3, но Алкарас спечели следващите три гейма и след 6:2 ликува в срещата.

Руснакът бе толкова ядосан в един момент от двубоя, че се удари няколко пъти с ракетата и разкървави лявото си коляно.

В последните мачове от групата в петък (17 ноември) Карлос Алкарас ще играе срещу Медведев, докато Рубльов ще има за съперник Зверев.

Взрив на газова бутилка в Бургас (ВИДЕО И СНИМКИ)