Шампионите оглавиха класирането с точка пред Ница
Килиан Мбапе отбеляза хеттрик за лесна победа на Пари Сен Жермен с 3:0 срещу четвъртия в класирането Реймс в мач от 12-ия кръг на футболното първенство на Франция. Шампионите оглавиха класирането с точка пред Ница, който завърши наравно 0:0 срещу Монпелие в първия мач в петък.
Мбапе откри резултата още в третата минута, когато получи топката на далечна греда и я изпрати от воле в мрежата на домакините. 24-годишният френски национал покачи на 2:0 в 59-ата минута и оформи крайния резултат осем преди края на редовното време.
Реймс се противопостави игрово на Пари Сен Жермен и дори създаде няколко положения, но домакините така и не успяха да преодолеят Джанлуиджи Донарума. Така те остават четвърти със седем точки пасив от върха.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Националният отбор на България по футбол започва кампанията си в Лигата на нациите с две домакинства
Атанас Фурнаджиев: Реалността е, че ние сме единствената страна в Европа, която не е построила стадион
Във Велико Търново отбелязаха 10 години от кончината на футболиста Трифон Иванов
Било е проведено учение между ОД на МВР - Монтана и разследваната по случая "Петрохан" "Национална агенция за контрол на защитените територии"
Срещу 5000 евро гаранция: Съдът отмени домашния арест за бившия зам.-кмет на София Никола Барбутов