Кирил Десподов асистира за първия гол на ПАОК при ремито с Абърдийн

Равенство 2:2 между ПАОК и Абърдийн

21:39, 09.11.2023
Чете се за: 01:50 мин.
ПАОК

Двубоят между ПАОК и Абърдийн от 4-ия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите завърши при резултат 2:2. Кирил Десподов асистира за първия гол на тима си.

Гостите поведоха в 14-ата минута на стадион "Тумба" в Солун. Луиш Лопеш получи топката в наказателното поле с гръб, но се обърна на 180 градуса и отправи плътен удар за 1:0.

Домакините успяха да изравнят резултата в средата на първото полувреме. Кирил Десподов бе изведен в наказателното поле, като българският национал хитро върна топката по земя към дузпата, където Тайсон стреля от движение и възобнови равенството.

След почивката резервата Мбвана Самата се разписа с глава само три минути, след като се появи в игра.

Възпитаниците на Бари Робсън обаче бързо възобновиха равенството. Джейми МакГрат изравни с гол от пряк свободен удар.

Кирил Десподов бе на терена в продължение на 82 минути, преди да бъде заменен от Андрия Живкович.

ПАОК оглавява класирането в група " G" с актив от 10 пункта. Абърдийн заема третата позиция в подреждането с 2 точки.

В друг мач от групата Айнтрахт Франкфурт победи ХИК с минималното 1:0.