Левски се наложи над Славия в петгеймов мач от женския волейболен елит

В другия мач от деня Дея се справи с Хектор

живо бнт дея спорт левски нвл жени
Снимка: startphoto.bg
19:20, 11.11.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Левски София победи Славия 2017 с 3:2 (25:22, 21:25, 25:20, 22:25, 15:6) в мач от четвъртия кръг в първенството на България по волейбол за жени, Демакс лига. Успехът бе втори пореден и общо трети за „сините“ от началото на сезона, а волейболистките на Славия 2017 претърпяха втора загуба.

Двата състава изиграха оспорван и равностоен двубой, в който Левски поведе след 25:22 в първия гейм, но домакините от Славия 2017 изравниха след 25:21. Гостите пак поведоха след успешен трети гейм – 25:20, но „белите“ отново успяха да стигна до изравняване след 25:22 в своя полза в четвъртата част. В тайбрека „сините“ бяха категорични – 15:6 и стигнаха до успеха.

В другата среща от програмата за днес тимът на Дея спорт постигна първа победа, след като надделя като гост на Хектор с 3:0 (28:26, 25:20, 25:18). Хектор допусна второ поредно и общо трето поражение от четирите си изиграни двубоя.

Отборът на Хектор ще приеме Левски София на 18 ноември, а Славия 2017 ще гостува на ДКС Варна. Ден по-късно Дея спорт ще бъде домакин на Марица Пловдив.

Утре пряко по БНТ 3 може да проследите и мача Марица - ЦСКА от 18:00 часа.

Петър Шопов пред БНТ: Трябваше да победим Славия по-категорично
Бюджет 2024: Повече разходи и приходи под напрежение