Локомотив София разгроми Арда Кърджали в приятелски мач с два обрата

локомотив софия разгроми арда кърджали приятелски мач два обрата
Снимка: ФК Локомотив София
20:31, 01.07.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Локомотив София записа победа с 4:2 над Арда Кърджали в контролна среща, която се игра на стадион "Искър" в Самоков.

Двубоят бе доста динамичен и особено зрелищен през първото полувреме, в което двата отбора си размениха по два гола.

Столичните "железничари" поведоха в резултата още в третата минута чрез самостоятелен пробив на бразилеца Карлос Франса, но в седмата Арда изравни. Преслав Боруков успя да се отскубне от отбраната на Локомотив и подаде на Станислав Иванов, който бе точен за 1:1 на празна врата.

В 12-ата минута Арда осъществи пълен обрат с гол на Радослав Цонев. Бившият халф на Левски намери топката от въздуха и с много прецизен удар от около 25 метра бе точен за 1:2.

В средата на първото полувреме равенството бе възстановено отново. Димитър Митков вкара от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Арда.

През второто полувреме темпото на игра спадна, но Локомотив стигна до нови две попадения. Те паднаха след центрирания от корнер и бяха дело на новите попълнения в тима Алан Диас и Калоян Кръстев. Диас бе точен в 51-вата минута, а Кръстев сложи точка на спора половин час след това.

И за двата отбора това бе трета контрола в лятната подготовка, като за Локомотив победата е втора, докато за Арда поражението е първо.