Две от гимнастичките от ансамбъла по художествена гимнастика, който спечели олимпийската титла в Токио, Симона Дянкова и Лаура Траатс дадоха съвет на новите момичета, които сега тръгнаха по техния път.
Двете грации споделиха в предаването „Арена спорт“ по БНТ, че най-важното нещо е да станат истински отбор и да се доверят една на друга.
Симона Дянкова: „Много сме щастливи, че можем да се насладим на Световната купа в София. Отстрани, седнали на столчетата, е много по-спокойно, отколкото като играем. Боряна Калейн показа много стабилна игра, Стили (Стилияна Николова - бел.ред.) допусна грешка, ансамбълът се представи много добре и се надявам днес също да успеят. Да бъдеш отбор е нещото, което ни избута до върха. Трябва време за това, те имат време, мисля, че ще се справят.“
Лаура Траатс: „Има отделна оценка за артистичност в новия правилник, която дава поле за изява на всяка една от състезателките. Няма толкова много изхвърляния и преакробатики като в миналия правилник. Сигурна съм, че ансамбълът ще се справи за тези три години, те израстват с всяко излизане на терена. Ще успеят да се доверят една на друга и тогава нещата ще се получат.“
Цялото интервю вижте във видеото.
Дара Стоянова заема осмо място във временното класиране за многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Румъния
Руският отбор по художествена гимнастика се оттегли от участие в Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите