Владимир Зографски завърши на 15-о място в ски скока на трева на Европейските игри в Полша

зографски преодоля квалификациите второто състезание световната купа висла
Снимка: БФ Ски
12:58, 29.06.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Българският състезател Владимир Зографски завърши на 15-о място в мъжкия ски скок на Европейските игра в Полша.

В квалификациите той направи скок от 98 метра, като събра 117,8 точки и се класира за финала, като се нареди на 12-а позиция от 30 участници, които продължиха в надпреварата.

Във финала Зографски събра 117,7 точки за скок от 101 метра, като бе на 17-о място, но с общо 235,5 точки приключи на 15-о място в крайното класиране.

Победител стана австриецът Даниел Чофениг с 270,3 точки. Втори остана сънародникът му Ян Хьоръл с 262,7 точки, а на трето място завърши швейцарецът Грегор Дешвандер с с 258 точки.

Медиите във Франция: ЦСКА се разделя с нападателя Дюкенс Назон
Румен Радев удостои с Почетен знак на президента спортистите Таню Киряков, Румяна Нейкова, Йордан Йовчев и Станка Златева