Йордан Минчев и Павлин Иванов бяха титуляри при поражение на Сибиу в мач от първенството

йордан минчев павлин иванов бяха титуляри поражение сибиу мач първенството
Снимка: FIBA
22:48, 12.11.2023

Румънският баскетболен Сибиу с българите Йордан Минчев и Павлин Иванов ва състава си загуби от гостуващия Петролул Плоещ със 72:80 (20:18, 18:24, 16:22, 18:16) в среща от осмия кръг в местното първенство.

Иванов започна в стартовата петица, изигра добър мач и записа 16 точки, 1 борба, 4 асистенции за 31:51 минути на паркета. Минчев също беше титуляр и завърши с 3 точки, 2 борби и 1 отнета топка за 16:35 минути.

От техните съотборници се отличи Мирел-Клаудиу Драгосте с 18 точки, а за Плоещ Кенет Фъндърбърг реализира 26 точки.

В класирането след тази среща Сибиу заема 4-о място във временното класиране в група "Б" на шампионата с баланс 4-3, докато Петролул Плоещ е на 6-ата позиция с актив от три победи и четири поражения.

Следващият мач за Сибиу в първенството е точно след седмица (19 ноември) като гост на предпоследния в подреждането Фокшани.