Омбудсманът Мая Манолова внесе в парламента проект за закон за гражданската несъстоятелност, или частния фалит.
Мая Манолова посочи, че България е единствената държава в Евросъюза, която няма такъв закон. В същото време страната ни е на четвърто място по свръхзадлъжнялост на гражданите. Близо 800 милиона лева годишно са лошите кредити. Става дума не само за дългове към банки, но и за дългове към фирми за бързи кредити, към лизингови компании, към колекторски фирми и различни монополни дружества.
Мая Манолова, национален омбудсман: Предлагаме съдебна процедура, която започва по искане на длъжника и в зависимост от това дали той разполага с имущество, процедурите са различни. Предвижда се справедливост при удовлетворяването на кредиторите, като длъжникът се задължава да изплаща съответните суми в резултат на три или пет години. Става дума и за опрощаване на дълговете в размер до 50% от обезпечените и необезпечените задължения.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг