Полицията в Шумен изяснява фактите и обстоятелствата, които доведоха до сбиването на двама шестокласници в часа по математика. Образувано е досъдебно производство. Шуменското училище "Екзарх Йосиф" снощи взе решение да изключи шестокласника, който се сби със съученик по време на час. Това съобщи за "По света и у нас" директорката на учебното заведение Валентина Тодорова.
Инцидентът стана в понеделник, когато след сбиване 12-годишно момче остана без далак. Ръководството на училището е взело адекватни мерки след инцидента, твърди директорът на училището. Оказана е първа помощ от училищния фелшер, уведомени са родителите. Според лекарите не би трябвало да има последици за здравето на детето.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°