Ботев Пловдив спечели точка срещу Левски на "Герена"

Цунами откри резултата, преди Антоан Бароан да изравни

17:30, 12.11.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Левски Ботев Пловдив Ивелин Попов Андриан Краев
Снимка: Startphoto.bg

Двубоят между Левски и Ботев Пловдив от 17-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 1:1. Цунами откри резултата, преди Антоан Бароан да изравни.

През първото полувреме двата отбора си размениха по един точен удар, като изстрелът на "сините" бе голов. В 18-ата минута Цунами засече с глава центриране от ъглов удар на Марин Петков.

Гостите възобновиха равенството след почивката. В 57-ата минута Ивелин Попов центрира в наказателното поле, където Антоан Бароан с едно докосване прати топката в противниковата врата.

"Канарчетата" получиха дузпа за нарушение на Патрик-Габриел Галчев, но след намесата на ВАР Никола Попов промени решението си.

Рикардиньо имаше добра възможност да върне аванса на столичани, но негов шут извън наказателното поле се отби от лявата греда.

Левски остава на 6-ата позиция в класирането с актив от 28 точки. Ботев Пловдив заема 10-ото място в подреждането с 20 пункта.