Владимир Путин и Олаф Шолц са обсъдили в телефонен разговор доставките на руски газ.
Руският президент е казал на германския канцлер, че Европа може да продължи да плаща за синьото гориво в евро, а не в рубли, както беше обявено по-рано.
Европейските регулаторни служби са влезли в офисите на "Газпром"
Според Путин, плащанията от Европа през следващия месец "ще продължат да бъдат в евро и ще бъдат преведени както обикновено в "Газпром Банк", която не е засегната от санкциите". След това банката ще преобразува плащанията в рубли.
Израелската офанзива в Газа: Великобритания и Португалия ще признаят палестинска държава
След украинската атака с дронове: „Роснефт“ призна, че не може да изнася петролни продукти
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?